Video, animacija in novi mediji (BA)

Slikarstvo je dandanes organski in dinamičen del sodobnega umetnostnega sistema, hkrati pa umetniško področje z izjemno raznoliko, razvojno pogojeno zgodovino in z množico načinov izražanja.

Dogajanje v slikarstvu je ozko povezano z razvojem v drugih disciplinah, nanj pa tudi vpliva in se da vplivati. Program slikarstva na prvi stopnji študija je organiziran tako, da s kombiniranjem ateljejskih, teoretskih in strokovnih predmetov študentom omogoča pridobivanje splošnega in posebnega znanja in spretnosti, ki so nujne za njihov razvoj v smeri profesionalne prakse ali praks, pri katerih so potrebne estetske spretnosti in inovativen pristop. Cilj programa prve stopnje je, da ob vrsti obveznih in izbirnih predmetov, komunikaciji z umetniki in razstavami ter ne nazadnje ob skupnem delu in druženju študentje pridobijo osnovne usmeritve oziroma se usposobijo za študij na drugi stopnji. Na prvi stopnji ima program dve smeri: Slikarstvo ter Video, animacija in novi mediji.

Študij Videa, animacije in novih medijev zajema široko paleto kreativnih možnosti, ki jih danes ponujajo sodobne tehnologije. Temeljni cilj programa je, da študentje pridobijo osnovno znanje s področja produkcije videa in filma, 3D modeliranja, animacije in izdelave interaktivnih projektov. Študij temelji na uporabi odprtokodnih programov (Blender, HitFilm, VVVV, Processing, Unity i.d.). Za razliko od klasičnih multimedijskih šol je pri programu ključno to, da študenti razvijejo lasten avtorski pristop in znajo svoje delo ustrezno kontekstualno umestiti v umetnostni, zgodovinski, teoretični, družbeni in nenazadnje poslovni kontekst.

YouTube kanal študentov smeri Video, animacija in novi mediji

Ime smeri: Video, animacija in novi mediji
Vodja smeri: doc. mag. Robert Černelč
Predstojnik/ca oddelka: prof. Sašo Sedlaček