Otvoritev poletne šole Design+Science: Sobivanje

V ponedeljek, 11. julija 2022, ob 19.00, se bo v Klubu Cankarjevega doma zgodil osrednji dogodek otvoritve druge edicije poletne šole Design+Science: Sobivanje, ki jo soorganizirata Univerza v Ljubljani (UL ALUO, UL FKKT) in Kulturno izobraževalno društvo PiNA, skupaj s partnerjema Oddelkom za oblikovanje vizualnih komunikacij Umetniške akademije v Splitu in Inštitutom Joanneum Univerze uporabnih znanosti v Gradcu.

Letošnja poletna šola bo posvečena konceptu sobivanja, še posebej med odnosi človeka do človeka, človeka do narave in človeka do tehnologije.

Vljudno vas vabimo, da se nam pridružite na otvoritvi!

Poletno šolo bo otvorila ministrica za kulturo dr. Asta Vrečko.

Nato bo uvodnim nagovorom prof. Boštjana Botasa Kende (UL ALUO), ki bo naslovil pomembnost dizajna v kohabitaciji, doc. dr. Marine Klemenčič (UL FKKT), ki bo orisala kohabitacijo iz perspektive človeških odnosov, in Boruta Jermana (PiNA), ki bo poudaril pomen interdisciplinarnosti v kohabitaciji, sledil nastop LifeCutter_Subpersona in večer z DJ Mondo Cinematico.

Brezplačne vstopnice se dvignejo na blagajni Cankarjevega doma pred prireditvijo.