Uspehi študentk UL ALUO na natečaju Graphis New Talent Award 2021

Študentje MA GO2 so s svojo nalogo, oblikovanje filmske knjižice za izbrani igrani film znamenitega režiserja Federica Fellinija, sodelovali na svetovno uveljavljenem natečaju oblikovanja vizualnih komunikacij GRAPHIS NEW TALENT AWARD. Dobitnice nagrad so Ana Valenko, Ana Karlin, Lara Orel Pogačar in Polona Kačič.

Svetovno znana edicija Graphis je tudi letos razpisala odprti študentski natečaj (GRAPHIS NEW TALENT AWARD). Natečaj zajema dela s področja vizualnih komunikacij komunikacij oglaševanja, oblikovanja embalaže, posterjev, letnih poročil, koledarjev, animacij, tipografije idr., ki so nastala v zadnjem letu.

GRAPHIS NEW TALENT AWARD natečaji sodijo med najbolj prestižne in pomembnejše natečaje študentov oblikovanja vizualnih komunikacij.

V študijskem letu 2019/2020 so študentje MA GO2 delali nalogo, tema katere je bila oblikovanje filmske knjižice za izbrani igrani film znamenitega režiserja Federica Fellinija. S tem so tudi obeležili 100. obletnico rojstva italijanskega filmskega ustvarjalca, ki je za svoj izjemni filmski opus prejel mnoge strokovne nagrade, med njimi tudi štiri nagrade Oscar. Federico Fellini je v svojih filmih ustvarjal osebne vizije družbe kot edinstvenega spoj spomina, sanj, domišljije in želja.

Projekt Fellini 100 je prinesel nagrade natečaja GRAPHIS NEW TALENT AWARD študentkam UL ALUO, in sicer Ani Valenko – srebrno nagrado, Ani Karlin – srebrno nagrado, Lari Orel Pogačar – častno omembo in Poloni Kačič – srebrno nagrado.

Študentka Ana Karlin je v kategoriji koledar dobila nagrado častno omembo.

Vsi zgoraj navedeni projekti so nastali ob mentorstvu prof. Eduarda Čehovina.

Tudi študentka Ana Valenko, ki je ob mentorstvu prof. Boštjana Botasa Kende pripravila projekt Arkadne igre CERN, je dobila zlato nagrado. Na natečaju je sodelovala v kategoriji design poster. Cilj projekta je pristopiti k znanstvenim odkritjem na zanimiv, igriv ter nedvoumen način, ki navdušuje in spodbuja k raziskovanju ali pa k poglobljenemu razumevanju in razmišljanju o dani vsebini; s tem približuje sleherniku znanstvena odkritja in dogodke. Kompleks pospeševalnikov v CERN-u (Evropske organizacija za jedrske raziskave) je zaporedje strojev, ki pospešujejo delce do vedno višjih energij.

Povezave: