Teden Univerze v Ljubljani 2022

Na Univerzi v Ljubljani bo med 28. novembrom in 2. decembrom 2022 potekal Teden univerze, teden svečanih dogodkov, ki jih tradicionalno prirejamo ob obletnici ustanovitve najstarejše slovenske univerze. Tudi letos, ob 103. rojstnem dnevu univerze, bomo predstavili najodličnejše raziskovalne dosežke, podelili častne nazive, plakete, nagrade in priznanja tistim, tudi z UL ALUO, s pomočjo katerih je Univerza v Ljubljani iz leta v leto boljša univerza.

Svečani teden bomo začeli s predstavitvijo desetih najodličnejših raziskovalnih dosežkov Univerze v Ljubljani v letu 2022. V torek bo slavnostna seja Senata Univerze v Ljubljani, ki se je bodo udeležili tudi vidni predstavniki slovenskih kulturnih, izobraževalnih, znanstvenih institucij, predstavniki gospodarstva, vlade, parlamenta. Na slavnostni seji bomo podelili zlate plakete ter svečane listine mladim visokošolskim učiteljem in sodelavcem. Sreda bo posvečena študentom Univerze v Ljubljani in njihovim dosežkom. Podelili bomo svečane listine za najboljše študijske dosežke kot tudi priznanja študentom za dosežke in udejšstvovanje na področju obštudijskih dejavnosti. V četrtek sledita podelitvi priznanj strokovnim sodelavkam in sodelavcem ter svečana podelitev nazivov zaslužna profesorica oz. zaslužni profesor, v petek pa še podelitev Prešernovih nagrad študentkam in študentom Univerze v Ljubljani.

Celoten program dogodkov v organizaciji rektorata in članic UL najdete tukaj.