Študenti ALUO pripravili spremljevalne vsebine za koncert Tutti: Glasbena revolucija

24. maja 2022 je v Klub Cankarjevega doma potekal koncert Tutti: Glasbena revolucija, pri katerem so poleg nastopajočih študentk in študentov iz Studia za sodobno glasbo Akademije za glasbo (UL AG) ter študentk in študentov Oddelka za muzikologijo Filozofske fakultete (UL FF), ki so pripravili komentar koncertnega programa in vsebino za koncertne liste, interdisciplinarno sodelovali tudi študentke in študenti UL ALUO.

Dodiplomski študentke in študenti drugega letnika smeri Video, animacija in novi mediji so za projekt pripravili spremljevalni interaktivni video nastop v živo. Ustvarili so digitalne vizualizacije, ki se v živo odzivajo na odigrano glasbo. Na dveh projekcijskih platnih od koncertnem odru so glasbeni nastop pospremili digitalni animirani vzorci in elementi, ki so šele v živo, ob reakciji na glasbila dobili nepredvidljivo in nikoli povsem ponovljivo končno podobo, se zlili z glasbo in jo dopolnili  v celostno izkušnjo.

Avtorji animacij: Brajnik Manuel, Čop Filip, Jenko Mihelič Gaja, Lavrič Jan, Lončar Rok
Mentor: izr. prof. Sašo Sedlaček

Študentke in študenti slikarstva in kiparstva pa so se na koncertu ob zvokih tolkal, soprana in ptic prepustili naključju ter improvizaciji, ki sta skozi ustvarjalni proces vodila do likovno umetniške vizualizacije skladb glasbene šole Darmstadt. Vsaka skladba programa je tako dobila dve različni interpretaciji, ki sta nastajali ločeno, kot posamezen odziv slikarja ali kiparja na določeno skladbo.
Dela so nastajala simultano z glasbo, v eksperimentalnem likovnem jeziku trenutne inspiracije, njihova vsebina pa intuitivno, skozi prosto čustveno slo doživljanja zvokov in hrupa, pretvorjenih v ritme in melodijo, in predstavlja njihov vpogled v glasbeni svet.

Avtorji: Gaja Bastarda, Jernej Hrovat, Gal Tič, Liza Jutra Norčič
Mentorja: prof. dr. Uršula Berlot Pompe, doc. mag. Vasja Lebarič