Razstava študentov smeri Ilustracija v Botaničnem vrtu

Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO)

vas vljudno vabi na odprtje razstave del študentov smeri Ilustracija

Botanične ilustracije ljubljanskih tropov,

ki bo v četrtek, 12. januarja 2017, ob 17.00

v Botaničnem vrtu Univerze v Ljubljani, Ižanska cesta 15, Ljubljana.

Študenti 3. letnika smeri Ilustracija na Oddelku za oblikovanje vizualnih komunikacij UL ALUO so v študijskem letu 2016/2017 v sklopu študijskih nalog zimskega semestra ustvarili serijo botaničnih ilustracij. Nalogo smo izvedli v sodelovanju z Botaničnim vrtom Univerze v Ljubljani, saj so bile letošnja tema rastline, ki jih sicer najdemo v tropskem pasu, natančneje tiste, ki jih najdemo tudi v tropskem rastlinjaku ljubljanskega botaničnega vrta.

H kakovosti izvedenih ilustracij je pomembno pripomogla prav možnost, da so si lahko ogledali sveže primere rastlin. Tako so opazovali detajle in dobili pravilno prostorsko predstavo o rastlinah. Vsak izmed sodelujočih študentov se na razstavi predstavlja s štirimi deli, tremi izvedenimi po opazovanju ter eno celostno botanično ilustracijo.

Mentorica: doc. mag. Marija Nabernik

Avtorji:

Jan Klara
Karun Domen
Kovačič Manca
Kruglikova Sofiya
Neppi Teresa
Pompe Neža
Prepadnik Marija Tereza
Rupar Anja
Westervoorde Else

FB dogodek

Razstava bo odprta do konca marca 2017, ogled je možen vsak dan od 10.00 do 16.45.

Vljudno vabljeni!

Oblikovanje vizualije: Emil Kozole; ilustracija: Rupar Anja, Vanilija (Vanilla planifolia), akvarel, 2016, detajl