Podeljena priznanja UL za pomembna umetniška dela za leto 2022

23. junija 2022 se je odvila prva Podelitev doktorskih listin in priznanj za pomembna umetniška dela na javnem prostoru, pred sedežem Univerze v Ljubljani na Kongresnem trgu. Podeljenih je bilo 335 doktorskih listin in 12 priznanj za pomembna umetniška dela. Z UL ALUO letos prihajajo trije prejemniki priznanj.

Priznanja za pomembna umetniška dela so ekvivalent doktoratom, saj omogočajo enakovreden vstop v akademsko kariero. Univerza v Ljubljani jih podeljuje za dosežke svojih akademij in umetniškega ustvarjanja, ki poteka tudi na nekaterih drugih članicah, na primer na Fakulteti za arhitekturo, Biotehniški in Naravoslovnotehniški fakulteti.

Z UL ALUO so tokrat priznanja prejeli:
Barbara Kastelec za področje slikarstvo,
Janez Mesarič za področje industrijsko oblikovanje,
Ajda Mladenovič za področje restavratorstvo.

Iskrene čestitke vsem trem, pa tudi vsem ostalim prejemnicam in prejemnikom!

Več o dogodku si lahko preberete na spletni strani UL.

Na fotografiji (arhiv UL): Rektor UL, dekani UL AG, UL AGRFT in UL ALUO ter prejemnice in prejemniki priznanj za pomembna umetniška dela po podelitvi.