Otvoritev portreta dr. Ane Mayer Kansky – dela študenta ALUO

V četrtek, 21. aprila 2022, ob 17.00, vas skupaj s Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo (UL FKKT) vabimo na otvoritev doprsnega kipa dr. Ane Mayer Kansky, ki ga je izdelal naš študent kiparstva Denis Dražetić. Potekala bo v 1. nadstropju UL FKKT, Večna pot 113.

Delo je pod mentorstvom prof. Matjaža Počivavška nastalo v sklopu internega natečaja na Oddelku za kiparstvo UL ALUO, na katerem so sodelovali trije dodiplomski študenti kiparstva: Denis Dražetić, Denis Vučko in Matej Strojan. Zmagal je portret Denisa Dražetića (na fotografiji).

Dr. Ana Mayer Kansky je leta 1920 kot prva izmed vseh študentk in študentov novoustanovljene ljubljanske univerze uspešno zagovarjala doktorsko disertacijo in postala prva ženska, ki se je na univerzi zaposlila kot raziskovalka. Bila je tudi pionirka kemijske industrije v Sloveniji. Tako je odprla pot številnim naslednicam, ki uspešno povezujejo dva velikokrat nasprotna si svetova, odmevno kariero in družinsko življenje.

Podelitev se bo snemala, posnetek bo namenjen izdelavi promocijskega filma.
Na dogodek se prijavite na e-naslov: glavna.pisarna@fkkt.uni-lj.si, do 19. 04. 2022.