Na otvoritvi doprsnega kipa dr. Ane Mayer Kansky

21. aprila 2022 je na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo (UL FKKT) potekala otvoritev doprsnega kipa dr. Ane Mayer Kansky, ki ga je izdelal naš študent Denis Dražetić, v sklopu internega natečaja na Oddelku za kiparstvo UL ALUO.

Slavnostni govornici sta bili prof. dr. Andreja Žgajnar Gotvajn, dekanja UL FKKT, in prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, dekanja Filozofske fakultete (UL FF). Na dobro obiskani prireditvi so bili prisotni tudi dr. Alja Brglez, vodja kabineta predsednika Republike Slovenije, prof. mag. Matjaž Drevenšek, prorektor za umetnost UL, ter člani družine Kansky. UL ALUO pa so na dogodku zastopali predstojnik Oddelka za kiparstvo doc. mag Metod Frlic, mentor projekta prof. Matjaž Počivavšek in seveda avtor portreta Denis Dražetić (na fotografiji zgoraj z obema govornicama).

Dr. Ane Mayer Kansky je leta 1920 kot prva izmed vseh študentk in študentov novoustanovljene ljubljanske univerze zagovarjala doktorsko disertacijo in postala prva ženska, ki se je na univerzi zaposlila kot raziskovalka.

Foto: arhiv UL FF