ALUO praznuje 70 let svojega obstoja

Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO), najstarejša slovenska visokošolska ustanova na tem področju, letos praznuje 70 let svojega obstoja. Praznovanje jubileja bomo odprli s Slavnostno akademijo ob 70. obletnici UL ALUO, ki bo potekala v četrtek, 8. oktobra 2015, ob 17.00 uri, v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani (UL).

Zbrane na dogodku bodo nagovorili: dekan UL ALUO, izr. prof. Boštjan Botas Kenda, rektor UL, prof. dr. Ivan Svetlik, ministrica za kulturo, mag. Julijana Bizjak Mlakar, ministrica za izobraževanje, znanost in šport, dr. Maja Makovec Brenčič, predsednik Študentskega sveta UL ALUO, Voranc Kumar, ter slavnostni govornik, zaslužni prof. dr. Tomaž Brejc, eden od nekdanjih dekanov UL ALUO in dolgoletni profesor umetnostne zgodovine in teorije.

Nekdanjim dekanom UL ALUO bodo na slavnostni akademiji podeljena posebna priznanja, v zahvalo za požrtvovalno vodenje naše ustanove in prispevek k razvoju visokošolskega študija na likovnem področju. Izr. prof. dr. Nadja Zgonik pa bo predstavila razstavo Zakladi iz likovne zbirke UL ALUO , ki jo bomo ob tej priložnosti v prostorih rektorata UL predali na ogled javnosti.

Program bodo popestrili tudi nastopi študentov Akademije za glasbo (AG) in Akademije za gledališče, radio, film in televizijo (AGRFT).

Vljudno vabljeni!

Spletna brošura ALUO70