Vabljeni na razstavo Pogovori z likovno dediščino

Likovna dediščina je materialna in zato podvržena vplivom, ki v času naredijo svoj odtis na vsakem predmetu. Skrb za likovno dediščino je izjemnega pomena za zavedanje o lastni biti, koreninah in smeri, ki je našo zgodbo vijugala v času. Zato Akademija za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani (ALUO UL) pripravlja razstavo Pogovori z likovno dediščino, ki jo bodo odprli jutri, 15. januarja 2015, ob 19. uri v Galeriji Domžale. Po otvoritvi se bo o restavratorstvu s študenti pogovarjal akademski kipar Jurij Smole.

V soboto, 17. januarja 2015, ob 10. uri pa bodo potekale brezplačne ustvarjalne delavnice z naslovom Restavratorski poklic se predstavi, na kateri bodo otroci od 3. leta dalje spoznavali delo in poklic restavratorja. Ob ogledu razstave bodo spoznavali delo restavratorja, ki se ukvarja s konzerviranjem in restavriranjem predmetov likovne dediščine. Predstavili jim bodo različne restavratorske postopke, med drugim tudi kopiranje slikanih umetnin, kateremu se bodo posvetili tudi na ustvarjalni delavnici, ki traja 90 minut.

Ključni poudarki razstave so podrobneje predstavljeni v vabilu.