V okviru projekta ŠIPK sodelujemo pri mednarodni razstavi

V četrtek, 20. junija 2019, ob 19.00 se v Cankarjevem domu odpira mednarodna skupinska fotografska razstava INSTINKT. Njen spremljevalni program so v sodelovanju z Zavodom Membrana pripravili študenti UL ALUO, Fakultete za družbene vede (UL FDV), Filozofske fakultete (UL FF) in Visoke šole za storitve (VIST).

Razstava predstavlja dela mednarodne zasedbe ustvarjalk in ustvarjalcev (Vanja Bučan, Anja Carr, Klaus Pichler, Alexandra Soldatova, Daniel Szalai), ki raziskujejo, kako je odnos med živaljo in človekom ideološko poudarjen ali prikrit s podobami ter kako pojem instinkta definira tako fotografski proces kot tudi fotografsko reprezentacijo.

Otvoritveni dogodki, delavnice in vodstva po razstavi pa se pripravljajo v okviru Študentskega inovativnega projekta za družbeno korist (ŠIPK) z naslovom “Fotografska razstava in njen spremljevalni program kot izobraževalna platforma za vizualno opismenjevanje“, ki je namenjen vključevanju študentov v organizacijo in izvedbo večjega družbenoangažiranega kulturnega dogodka ter njihovemu povezovanju z večjimi kulturnimi institucijami (Cankarjev dom) in manjšimi nevladnimi organizacijami (Membrana).

Pri ŠIPK projektu sodelujoče študentke in študenti:

Lucija Rosc, Lea Topolovec, Karin Rošker, Ajda Auer (UL ALUO); Regina Jakšič, Neža Ternik (VIST); Lana Špiler (UL FDV); Leopold Štefanič, David Bordon (UL FF)

Pedagoška mentorica:

doc. mag. Emina Djukić (ALUO)

Strokovna sodelavka:

Jasna Jernejšek (Membrana)

Projekt financirata Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Evropski socialni sklad Evropske unije.

Foto: Klaus Pichler: Okostnjaki v omari (Skeletons in the Closet), 2013.