Univerzitetni prispevki kulturnemu razvoju mesta

Na povabilo Oddelka za vizualne komunikacije ALUO bo predaval priznani prof. dr. Karl Stocker o univerzitetnih prispevkih kulturnemu razvoju mesta, na študijskem primeru Gradca. Predavanje bo potekalo 13. januarja 2015 ob 16. uri v predavalnici 118 na Dolenjski cesti 83.

Prof. dr. Karl Stocker je zgodovinar, oblikovalec sejemskih postavitev in muzejskih zbirk,vodja Instituta za oblikovanje in komuniciranje na Univerzi za uporabne znanosti v Gradcu. Je tudi profesor na graški univerzi (od leta 1988) in na Univerzi v Kasslu (1996/97), predavatelj na University of Arts Berlin ter ustanovitelj in direktor Bisdato Exhibition & Museum Design (od leta 1990).

Med njegovimi najnovejšimi publikacijami lahko izpostavimo The Power of design. A Journey through the 11 UNESCO Cities of Design, Vienna–New York ter Contributions of Universities to Cultural City Development. The Graz Case Study.

Vabljeni, da se nam pridružite!