Študentje kiparstva izdelali kip Ane Mayer Kansky, ki bo postavljen na FKKT

Na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje UL je v sodelovanju s Fakulteto za kemijo in kemijsko tehnologijo UL potekal natečaj za izdelavo kipa dr. Ane Mayer Kanksy. Dr. Ana Mayer Kansky je bila kemičarka, ki je pred sto leti postala prva doktorica znanosti na Univerzi v Ljubljani.
Natečaj je bil namenjen študentkam in študentom višjih letnikov oddelka za kiparstvo UL ALUO. Dogovori za izvedbo so se pričeli marca 2020, vendar so se zaradi epidemije začasno zaustavili in nadaljevali v septembru.

Natečaj je bil decembra 2020 zaključen z izborom komisije v naslednji sestavi: izr. prof. mag. Lucija Močnik Ramovš, dekanja UL ALUO, prof. dr. Jurij Svete, dekan UL FKKT, doc. mag. Metod Frlic, doc. Tomaž Furlan, doc. dr. Andrej Kansky in Marina Kansky Gaberšek.

Študentje kiparstva so so dela izvajali v obliki seminarja in delavnice pod mentorstvom prof. Matjaža Počivavška. Kot prvouvrščenega je komisija izbrala portret, ki ga je izdelal Denis Dražetić. Drugouvrščeni je bil Matej Stojan in tretjeuvrščeni Denis Vučko.

Veselimo se otvoritve kipa, ki bo potekala ob podelitvi priznanj in nagrad fakultete UL FKKT.

Vsem sodelujočim in zmagovalcem iskreno čestitamo.

Kip Ane Mayer Kansky, prve doktorice znanosti na Univerzi v Ljubljani.

Prvouvrščeno delo, avtor: Denis Dražetić, mentor: prof. Matjaž Počivalšek
Drugouvrščeno delo, avtor: Matej Stojan, mentor: prof. Matjaž Počivalšek