Prvi uradni dogodek UL100: Ženske v umetnosti

V petek, 8. marca 2019, ob mednarodnem dnevu žensk,

vas vljudno vabimo na

prvi uradni dogodek v sklopu praznovanja 100. obletnice Univerze v Ljubljani:

Ženske v umetnosti: umetnice na Univerzi v Ljubljani.

Dogodek, ki bo ponudil interdisciplinarni razmislek o ženskah v umetnosti in umetniškem izobraževanju, je nastal v sodelovanju:

Akademije za glasbo (UL AG), Akademije za gledališče, radio, film in televizijo (UL AGRFT), Akademije za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO), Fakultete za družbene vede (UL FDV), Filozofske fakultete (UL FF), Moderne galerije, Kulturno-umetniškega društva Mreža, Mesta žensk – Društva za promocijo žensk v kulturi in RTV Slovenija.

Dogodek se bo odvil v dveh delih:

Okrogla miza Feminizem, izobraževanje in umetniške akademije Univerze v Ljubljani

Sodelujoče: prof. dr. Aleksandra Kanjuo Mrčela (UL FDV), izr. prof. dr. Nadja Zgonik (UL ALUO), asist. mag. Tina Kolenik (UL AGRFT), izr. prof. dr. Branka Rotar Pance (UL AG), prof. dr. Larisa Vrhunc (UL FF), dr. Maja Šorli, mag. Urška Jež, dr. Martina Vovk, mag. Ana Čigon (pisno)

Vsebina in moderatorstvo: mag. Ana Grobler (KUD Mreža)

Koncert študentov UL AG: Bach/Vivaldi Concerto Allegretto, Allegro, Andante, Allegro; M. Kamen Quintet
Trobilni kvintet: Tobija Hrastnik in Kristjan Zupan, trobenta; Marko Arh, rog; Žan Kopše, pozavna; Uroš Manegatti, tuba
Mentor: doc. Jure Gradišnik

Projekcija videa Ivane Maričić: Neslišna

Performans študentk UL AGRFT: Živela je ženska
Idejna zasnova, dramaturgija, režija, scenografija, kostumografija in izvedba: Valentina Plaskan, Ana Špik
Pomoč pri dramaturgiji: Anže Virant, Evelin Bizjak
Avtor glasbe: Peter Žargi