Poletna šola v okviru projekta Re/Forma viva

Med 5. in 11. julijem 2021 je v Kostanjevici na Krki potekala mednarodna poletna šola v okviru projekta Re/Forma viva: Reforma izobraževanja o ohranjanju lesa (Reformation of Education on Wood Preservation), financiranega iz programa Erasmus+ Evropske unije, pri katerem kot partner sodeluje tudi UL ALUO.

Projekt z vključevanjem novih tehnologij (3D foto skeniranje in modeliranje) na področju dokumentacije kulturne dediščine v izobraževalne procese študijskih programov razvija podporo klasični muzejski dokumentaciji. Delo poteka na primeru lesenih skulptur, ki so nastale v okviru Mednarodnega kiparskega simpozija Forma viva, kjer ustvarjajo umetniki iz vsega sveta že od leta 1961.

Na poletni šoli so sodelovali strokovnjaki, pedagogi in študenti iz ustanov, ki so vključene v projekt – poleg koordinatorja projekta (Galerija Božidar Jakac, Kostanjevica na Krki) še partnerji: UL ALUO, UL NTF, Akademija likovne umetnosti Zagreb (Hrvaška) in Estonska akademija umetnosti (Talin, Estonija). Udeleženci šole so se ukvarjali s problematiko ohranjanja in dokumentiranja lesenih skulptur v Forma vivi.

Z UL ALUO se je šole udeležilo devet študentk in študentov pod vodstvom prof. mag. Tamare Trček Pečak, doc. mag. Martine Vuga in doc. mag. Jurija Smoleta. Svoje izkušnje so v sodelovanju s študenti iz Zagreba in Talina strnili v video vsebine.

Foto: arhiv GBJ