Pakova in Bratuša razglašena za redna profesorja

Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Ivan Svetlik je decembra svečano razglasil redne profesorje Univerze v Ljubljani v letu 2014. V tem letu je univerzitetni senat, na predlog članic, izvolil 69 novih rednih profesoric in profesorjev z različnih področij znanstveno-raziskovalnega, umetniškega in pedagoškega dela. Med njimi tudi dva iz Akademije za likovno umetnost in oblikovanje.

Rektor je uvodoma povedal, da je pot za dosego naziva rednega profesorja zelo zahtevna. »Veliko je bilo treba raziskati, veliko napisati in objaviti v vse bolj konkurenčnem mednarodnem prostoru. Toda letošnje veliko število rednih profesorjev dokazuje, da vas vse več zmore doseči visoke zahteve po kakovosti in to v vse zgodnejših letih. To je znak, da se univerza lahko nadeja kakovostne rasti,« je še poudaril.
Na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje sta si naziva redne profesorice oz. profesorja prislužila prof. mag. Tanja Pak in prof. Mirko Bratuša.

Avtor fotografij je Željko Stevanić, IFP, d.o.o.