Odprtje razstave Botanične ilustracije ljubljanskih tropov II

15. februarja 2018 se je v Botaničnem vrtu Univerze v Ljubljani odprla razstava Botanične ilustracije ljubljanskih tropov II, z deli študentov UL ALUO, ki so nastala pri predmetih na smeri Ilustracija.

Študenti 3. letnika smeri Ilustracija in študenti 3. letnika drugih smeri UL ALUO (pri izbirnem predmetu Ilustracija C) so v sklopu študijskih nalog zimskega semestra ustvarili serijo botaničnih ilustracij. Prvi so za temo imeli tropske rastline, drugi pa rastline, ki jih srečujemo pri vsakodnevni rabi kot začimbe. Naloga je bila že drugo leto zapored izvedeni v sodelovanju z Botaničnim vrtom Univerze v Ljubljani.

Odprtje so pospremili govori prodekana UL ALUO za študijske zadeve izr. prof. Domna Frasa, vodje smeri Ilustracija in mentorice razstave doc. mag. Marije Nabernik ter vodje Botaničnega vrta dr. Jožeta Bavcona. Vsi trije govorniki so poudarili pomembnost tovrstnih interdisciplinarnih sodelovanj, ki jih bogata raznolikost ved pod okriljem Univerze v Ljubljani omogoča.

Razstava je na ogled do 31. marca 2018. Ogled je možen vsak dan od 10.00 do 16.45.

Več fotografij z dogodka si lahko ogledate tukaj.

Foto: mag. Blanka Ravnjak