13. 4. 2017

Uvod v svet pigmentov in barv

UL ALUO v sodelovanju z nemškim podjetjem Kremer Pigmente, Moderno galerijo v Ljubljani in Kariernimi centri Univerze v Ljubljani organizira brezplačno enodnevno delavnico Uvod v svet pigmentov in barv, na kateri se bodo študenti srečali s praktičnim izdelovanjem akvarelnih in oljnih barv.

Delavnico bo vodil David Kremer iz podjetja Kremer Pigmente, ki sodi v svetovni vrh na področju izdelave pigmentov in barv za uporabo v konservatorstvu-restavratorstvu ter za profesionalno umetniško ustvarjanje.

Potekala bo 10. maja 2017 v prostorih Moderne galerije, in sicer v treh delih – uvodnemu predavanju o zgodovini pigmentov bosta sledili delavnica izdelave akvarelnih barv in delavnica izdelave oljnih barv.

Elektronske prijave bodo odprte do 8. maja 2017, na povezavi TUKAJ.
Zaradi omejenega števila mest je za vse, ki se prijavijo, udeležba OBVEZNA.

Uvodno predavanje
PIGMENTI OD KAMENE DOBE DO 21. STOLETJA
Sreda, 10. maj 2017, 10.00
Moderna galerija, Cankarjeva 15

(Predavanje je javno.)

Delavnica – 1. del
IZDELAJ SVOJE AKVARELNE BARVE
Sreda, 10. maj 2017, 11.00 – 13.00

Surove, čiste pigmente in vezivo se bomo naučili pretvoriti v visoko saturirane akvarelne barve. Poudarek bo na določanju pravega razmerja med vezivom in pigmentom. Izbor barv, ki ga boste pripravili, si boste lahko odnesli domov.
(Ves potreben material udeleženci dobijo na tečaju.)

Delavnica – 2. del
IZDELAJ SVOJE OLJNE BARVE
Sreda, 10. maj 2017, 14.00 – 17.00

Za izdelavo najboljše oljne barve je treba najprej poznati značilnosti vseh njenih sestavin. Zato bomo pri pripravi izbirali med najrazličnejšimi pigmenti in olji, od katerih ima vsako svoje posebnosti. Predstavljeni bodo tudi različni dodatki, ki prilagodijo lastnosti pripravljene barve: kreda, vosek, aluminijev stearat, itd.
(Ves potreben material udeleženci dobijo na tečaju.)

Karierni centri Univerze v Ljubljani – vaš kompas na karierni poti.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Foto: Kremer Pigmente; Tanja Kosub