21. 4. 2016

Utrinki z odprtja razstave smeri Video in novi mediji

V Balkonski dvorani Univerze v Ljubljani je 19. aprila 2016 potekalo odprtje razstave smeri Video in novi mediji, s katero se za to študijsko leto zaključuje ciklus predstavitev oddelkov in smeri študija na UL ALUO v okviru Sveta za umetnost UL.

Razstavo sta tudi tokrat odprla rektor UL prof. dr. Ivan Svetlik in dekan UL ALUO izr. prof. Boštjan Botas Kenda. Rektor je izrazil zadovoljstvo nad dejstvom, da UL ALUO kljub velikemu številu razstav vedno znova ponudi nekaj svežega, atraktivnega in aktualnega.

Vodja smeri Video in novi mediji doc. Sašo Sedlaček je nato povedal nekaj besed o delu svojih študentov in konceptu razstave ter poudaril tudi pomen sodelovanja z drugimi članicami UL. Dva od razstavljenih projektov (videovizualizacija glasbe za jazz opero Vojna in mir in interaktivna miza Mačja šola) sta namreč nastala v sodelovanju s UL FRI, UL AGRFT in UL AG.

Glasbeni del programa je tudi tokrat prispeval Nejc Grm, študent UL AG.

Razstava bo na ogled do 17. junija 2016, vsak delavnik med 16.00 in 19.00 uro.

Več fotografij z dogodka je dosegljivih tukaj.

Foto: Miha Benedičič