30. 3. 2016

Slovenska Forma viva za novo prihodnost

Vabimo vas na okroglo mizo

Slovenska Forma viva za novo prihodnost.

Odvila se bo v torek, 5. aprila 2016, ob 18.00 v Galeriji Jakopič.

Okrogla miza, ki jo v okviru spremljevalnega programa razstave ALUO LXX. Preteklost, sedanjost, prihodnost organizira Oddelek za restavratorstvo UL ALUO, obeta zanimivo debato o ohranitvi in revitalizaciji Forme vive, ponovni vzpostavitvi umetniške produkcije, vključevanju v turistične tokove ter potrebi po novi organiziranosti in nastopanju na kulturnem zemljevidu Slovenije v prihodnosti.

Dogodek bo moderiral Marko Košan, kustos Koroške galerije likovnih umetnosti in dolgoletni spremljevalec problematike, svoje poglede na tematiko pa bodo predstavili naslednji gostje:

• Goran Milovanovič, vodja programskih vsebin Galerije Božidar Jakac, Kostanjevica na Krki;
  • Majda Božeglav Japelj, kustosinja, Obalne galerije Piran;
  • Aleksandra Čas, Koroški pokrajinski muzej;
  • Breda Kolar Sluga, direktorica Umetnostne galerije Maribor;
  • mag. Gojko Zupan, Ministrstvo za kulturo RS, Direktorat za kulturno dediščino;
  • Nada Zoran, Ministrstvo za kulturo RS, Direktorat za kulturno dediščino;
  • prof. dr. Davorin Gazvoda, dekan UL BF, Oddelek za krajinsko arhitekturo;
  • doc. dr. Irena Weber, Fakulteta za turistične študije Turistica;
  • izr. prof. Boštjan Botas Kenda, dekan UL ALUO;
  • izr. prof. Miladi Makuc Semion, Oddelek za restavratorstvo UL ALUO;
  • Tomaž Apohal, Društvo Forma viva Ravne.

FB dogodek

Po zaključku okrogle mize sledi koncert študentov Akademije za glasbo

V okviru KITARSKIH DNEVOV ob 30-letnici visokošolskega in 20-letnici univerzitetnega študija kitare na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani (v sodelovanju z Oddelkom za staro glasbo in Studiem za novo glasbo) bo v torek, 5. aprila 2016, ob 20.00 bo v Galeriji Jakopič potekal koncert

Kontrasti – stara in nova glasba za brenkala
(novitete za kitaro, kitarski monokord in skladbe za lutnjo)

Nastopajo:
Matjaž Kreča, Dominik Car, Aljaž Gyurica, Andrej Bon, Matej Lacković, Alen Garagić, Jaka Mihelač, Sanja Zupanič, Danaja Habjanič.

Mentorji:
Primož Sukič, Izidor Erazem Grafenauer.

Spored:
J. G. Lorange, J. Dowland, L. Firšt, T. Leban, P. Sukič, D. J. Giovanni Pietro, A. Le Roy, F. da Milano, V Haussman.

VSTOP PROST!

Foto: Boris Beja