4. 6. 2017

Prva faza projekta Co-Create

1. junija 2017 se je v naših prostorih na Erjavčevi sestala slovenska fokusna skupina evropskega projekta Co-Create, kateremu se je UL ALUO pridružila letos aprila.

Eden od namenov projekta Co-Create je ustvariti in razširiti nov visokošolski kurikulum, ki bo vseboval veščine in znanja za sodelovanje, soustvarjanje in aktivno participacijo oblikovalcev v družbi. V prvi fazi projekta CO-Create so partnerji pripravili nabor dobrih praks iz svojega okolja. Na podlagi izsledkov se je pripravilo prva skupna izhodišča, s ciljem prepoznavanja ključnih elementov in področij, ki jih participatorno so-ustvarjanje na področju oblikovanja pokriva.

Pri procesu ocenjevanja in dopolnjevanja izhodišč so sodelovale tudi fokusne skupine posameznikov, ki dnevno v praksi oblikovanja uporabljajo znanja in izvajajo participatorne prakse. Prvo srečanje s slovensko fokusno skupino je vodila doc. dr. Barbara Predan, ki pri projektu zastopa UL ALUO.

Udeleženci fokusne skupine so bili:

Tjaša Bavcon (Oloop Design)
Ana Bekš (Servis8)
Tadeja Bučar (Punkt)
Mojca Fajdiga and Sara Marija Širnik (Zavod Bob)
Alenka Korenjak (ProstoRož)
Gaja Mežnarić Osole (Trajna Association)
Jasmina Ploštajner (Today is a New Day, Institute for Other Questions)
Klemen Ploštajner (Zadrugator)
Maja Vardjan (BIO/MAO)