27. 5. 2016

Poletna šola kulturnega menedžmenta 2016

V prostorih Univerze v Ljubljani bo od 4. do 8. julija 2016 potekala Poletna šola kulturnega menedžmenta 2016, namenjena preučevanju kulturnih in poslovnih politik ter menedžerskih in podjetniških orodij na področju kulture. Prijave so odprte do 26. junija.

Poletna šola kulturnega menedžmenta nastaja pod pokroviteljstvom Sveta za umetnost Univerze v Ljubljani, Ekonomske fakultete in v sodelovanju z vsemi tremi umetniškimi akademijami. Njen namen je povezati interdisciplinarno sodelovanje med fakultetami in prakse kulturnega delovanja zunaj Univerze. Poleg študentov Univerze v Ljubljani je namenjena tudi vsem ostalim zainteresiranim, ki želijo bolje spoznati sodobne teme kulturnega menedžmenta, organizacije in poslovnih politik.

Preliminarni program poletne šole si lahko ogledate tukaj.

Temeljne usmeritve poletne šole 2016

• Poletna šola bo potekala 5 dni; od ponedeljka do petka s celodnevnim programom, vključno z nekaterimi večernimi prireditvami.
  • Razmerja akademskih predavanj / seminarjev / delavnic omogočajo pridobivanje teoretskih in praktičnih znanj.
  • Na poletni šoli bodo predvidoma sodelovali tudi tuji predavatelji v okviru meduniverzitetnega sodelovanja.
  • Udeleženci bodo v okviru tridnevne popoldanske delavnice izdelali finančni načrt kulturnega dogodka / projekta / institucije.
  • Letošnji program prinaša predvsem nove vsebine.
  • V okviru programa bo posebna pozornost namenjena nevladni (neinstitucionalni) kulturi.
  • Predviden je enodnevni obisk Maribora s predstavitvijo tamkajšnjih osrednjih kulturnih institucij (v 2015 je bil poudarek na ljubljanskih kulturnih institucijah).

Prijava in kotizacija

Prijave sprejemajo do 26. junija 2016. Kotizacija za Poletno šolo kulturnega menedžmenta 2016 znaša:

• za študente 40 EUR,
  • za fizične osebe 60 EUR,
  • za pravne osebe 80 EUR.

Prijavnico najdete tukaj.

Kotizacijo poravnate na podlagi prejetega računa po sprejeti prijavi na poletno šolo. DDV vključen v ceno.