Odprtje razstave Laž in resnica Sredozemlja

22. novembra 2017 se je v avli Fakultete za družbene vede (UL FDV) odprla razstava plakatov študentov 2. stopnje smeri Grafično oblikovanje UL ALUO z naslovom Laž in resnica Sredozemlja.

Razstavo sta odprla vodja Galerije FDV prof. dr. Aleksandra Kanjuo Mrčela ter eden od mentorjev razstave in prorektor Univerze v Ljubljani prof. Boštjan Botas Kenda. Ob tem sta prebrala odlomke iz knjige Predraga Matvejevića Mediteranski brevir, ki je bila navdih za razstavljene plakate. Več o nastanku del je povedal somentor Emil Kozole.

Serija plakatov, ki so bili prvič predstavljeni v sklopu Indigo festivala 2017, obravnava vlogo Sredozemlja v današnji družbi. Projekt po eni strani slavi Sredozemlje kot eno ključnih gnezd kulture, po drugi strani pa kot eno velikih odprtih ran človeštva.

Razstava bo predvidoma na ogled do konca decembra 2017.

Več fotografij z dogodka si lahko ogledate tukaj.

Avtorji plakatov:

Marin Mestrovic, Bernarda Conix, Luka Grčar, Neža Penca, Jure Brglez, Kristjan Dekleva, Michaela Selmani, Petra Tadić, Sara Bezovšek, Tina Červan.

Foto: Sara Vatovec