4. 5. 2015

Obisk 12. Mednarodne konference študija konserviranja-restavriranja

Študenti študijskega programa Konserviranje in restavriranje likovnih del UL ALUO so sodelovali na 12. mednarodni konferenci študija konserviranja-restavriranja, ki jo je med 23. in 25. aprilom 2015 gostila Umetniška akademija v Splitu.

Konferenco prirejajo tri hrvaške umetniške akademije, iz Zagreba, Splita in Dubrovnika, vsako leto jo gosti ena od njih. Letos je potekala pod okriljem Oddelka za konserviranje-restavriranje Splitske akademije, v Sveučilišni knjižnici v Splitu. Konferenca je namenjena predstavitvi del, ki jih izvedejo študenti med študijem, izmenjavi mnenj ter predvsem druženju in navezovanju stikov med restavratorji.

Na letošnji konferenci je sodelovalo  8 fakultet/akademij iz 6 držav. Študenti dodiplomskega in podiplomskega študijskega programa Konserviranje in restavriranje likovnih del z Oddelka za restavratorstvo UL ALUO so sodelovali z naslednjimi štirimi prispevki:

1. Petra Zaviršek, Barbara Dragan (3. letnik dodiplomskega študija): A Creative Way to Practical Knowledge: Optimal Ratio Determination of Binders, and Pigments in Oil Paint Production (predavanje)

2. Petra Juvan, Marjeta Klemenčič (2. letnik podiplomskega študija): Student Participation in Gabrijel Stupica up Close: The Technology of Making and Preserving Works of Art Project (predavanje)

3. Ena Đelmo (1. letnik podiplomskega študija): Conservation-Restoration Treatment on the Painting Landscape with Lake (poster)

4. Nadja Šičarov (1. letnik podiplomskega študija): Reverse Painting on Glass from the National Museum of Slovenia Collection: Issues and Proposed Conservation-Restoration Solutions (poster)

Celoten program dogodka in povzetke predstavitev si lahko ogledate tukaj, zanimivosti s konference pa tudi na Facebook strani dogodka.