3. 2. 2017

Mednarodna nagrada za projekt Ustvarimo Shakespeara

Projekt Ustvarimo Shakespeara, ki ga je ob lanski 400. obletnici smrti Williama Shakespeara zasnovalo 18 študentov različnih smeri UL ALUO, je na mednarodnem študentskem natečaju NEW TALENT ANNUAL 2017 v New Yorku prejel nagrado SILVER AWARD.

Nagrada je pomemben dosežek, tudi zato, ker so samo tri od nagrajenih šol evropske, poleg UL ALUO le še Miami AD School Europe iz Nemčije in Zurich University of the Arts iz Švice. Kot eden od zmagovalcev natečaja je bil projekt naših študentov objavljen tudi v publikaciji organizatorja tekmovanja, priznane ameriške založbe Graphis.

Nagrajeni študenti:
Ambrožič Natalija, Cipurić Matija, Držanič Anja, Flajs Manca, Jalovec Teja, Kocjančič Barbara, Žmitek Maša (smer Ilustracija); Djurić Filip, Habijanič Blaž, Kadunc Urška, Koželj Nejc, Lenaršič Matic, Lojen Vanja, Qandah Waseem (smer Industrijsko oblikovanje); Hafizović Selma, Milovanović Danilo (Oddelek za Slikarstvo), Kroflic Tjaša, Preis Urška (Smer Fotografija).

Mentor:
prof. Eduard Čehovin

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo!

Ustvarimo Shakespearea 2 Ustvarimo Shakespearea1 Ustvarimo Shakespearea 3

Opis projekta Ustvarimo Shakespeara

Študentke in študenti različnih smeri 2. stopnje so v lanskem študijskem letu pri izbirnem predmetu Grafično oblikovanje, pod mentorstvom prof. Eduarda Čehovina, ustvarili sestavljeno knjigo, v kateri je vsak od študentov oblikoval dve A4 strani. Na prvi strani so z oblikovalsko-ilustrativno rešitvijo po lastnem izboru interpretirali vsak svoj fragment portreta Williama Shakespeara, za drugo stran pa so morali izbrati in tipografsko oblikovati Shakespearov citat, ki se z njihovo interpretacijo fragmenta vsebinsko ujema. Vsi fragmenti portreta v sestavljeni knjigi skupaj tvorijo sestavljeni billboard oziroma portret Williama Shakespeara velikosti 251 x 189 centimetrov.

Sestavljeni billboard Ustvarimo Shakespeara  je trenutno na ogled v Gledališki pasaži MGL Mestnega gledališča ljubljanskega, Čopova 14.