Kaj vidimo z očmi, kaj ‘vidimo’ s prsti?

UL ALUO v sklopu 12. Konservatorsko-restavratorske transverzale vabi na

KAJ VIDIMO Z OČMI, KAJ ‘VIDIMO’ S PRSTI,

predstavitev Študentskega inovativnega projekta za družbeno korist (ŠIPK).

V četrtek, 23. maja 2019, ob 18.00

v Muzeju sodobne umetnosti Metelkova (MSUM), Maistrova 3, Ljubljana.

Tehnološke študije detajlov likovnih del in izdelava kopij so pomemben del konservatorsko-restavratorskih postopkov. Že nekaj časa se pri tem uporablja tudi 3D tehnologije. Pričujoči projekt je raziskoval vprašanje, če in kdaj lahko slednji način kopiranja v celoti nadomesti ročno izdelavo kopij, ter vprašanje, kateri ciljni skupini izvirnike bolje približa prvi ali drugi način kopiranja. Predstavljeni bodo odzivi slepih in videčih na 3D in ročne kopije detajlov del slovenskih slikarjev Gabrijela Stupice in Gojmirja Antona Kosa ter študentke slikarstva UL ALUO Sare Štorgel.

Prijavitelj projekta: Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO)
Partnerji projekta: Naravoslovnotehniška fakulteta (UL NTF), Filozofska fakulteta (UL FF) in Pedagoška fakulteta (UL PEF) Univerze v Ljubljani; Moderna galerija (MG+MSUM)
Pedagoški mentorici: izr. prof. mag. Tamara Trček Pečak (UL ALUO), prof. dr. Deja Muck (UL NTF)
Strokovna sodelavka: Nada Madžarac (MG+MSUM)

Projekt sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.