10. 5. 2017

Na delavnici izdelovanja barv z Davidom Kremerjem

10. maja 2017 smo gostili nemškega strokovnjaka za izdelavo pigmentov in barv Davida Kremerja. Brezplačna enodnevna delavnica Uvod v svet pigmentov in barv je potekala v prostorih Moderne galerije v Ljubljani.

David Kremer iz podjetja Kremer Pigmente, ki sodi v svetovni vrh na področju izdelave pigmentov in barv, nam je v svojem uvodnem predavanju Pigmenti od kamene dobe do 21. stoletja predstavil zanimivo zgodovino pridobivanja pigmentov. V nadaljevanju pa se je vseh 40 udeležencev delavnice, tako študentov različnih oddelkov UL ALUO kot zunanjih, preizkusilo še v praktičnem izdelovanju akvarelnih in oljnih barv.

Financiranje polno zasedene delavnice so s prijavo na javni razpis omogočili Karierni centri Univerze v Ljubljani.

Karierni centri Univerze v Ljubljani – vaš kompas na karierni poti.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Foto: Mateja Vidrajz