30. 4. 2017

ALUO pristopila k evropskemu projektu ERASMUS+: CO-CREATE

UL ALUO je z aprilom začela sodelovati pri projektu ERASMUS+ K2: CO-CREATE. Namen projekta je osredotočen v raziskovanje in nadgradnjo izobraževanja in usposabljanja na področju oblikovanja.

Poleg UL ALUO so v projekt vključeni partnerji iz Creative Region Linz & Upper Austria (Avstrija), University of Art and Design (Avstrija), Deusto University (Španija), Creative Industries Kosice (Slovaška) in European Creative Business Network.

Cilj projekta CO-CREATE je priprava novega študijskega programa za področje oblikovanja. Ta bo v središče postavil veščine in znanja, ki bodo oblikovalce opolnomočile za sodelovanje, soustvarjanje in participacijo. Torej vsa tista znanja, ki se že nekaj časa prepoznavajo kot izjemno relevantna, a jih študiji oblikovanja v kontekstu potrjenih študijskih programov redko pokrivajo. Načrt projekta CO-CREATE posledično vključuje tudi pripravo kurikulum SO-Oblikovanje (CO-Design) z možnostjo po nadaljnji implementaciji programa v evropske visokošolske ustanove.

Partnerji: